Мистецька виставка “Відтінки та Відблиски України”

У період з 3 по 13 червня 2014 року у приміщенні виставкового залу представництва Європейської Комісії та Європейського Парламенту в Ірландії, пройшла виставка присвячена Україні, під назвою “Відтінки та відблиски України”. Цей мистецький захід відбувся завдяки співпраці між  представництвом ЄвроКоміссії в Ірландії та Ассоціацією Українців (АURI) та за підтримки Посольства України в Ірландії. На виставці були представлені роботи семи сучасних митців, які творять у різних  жанрах  живопису.

This slideshow requires JavaScript.

Метою виставки було показати Україну у всій її різнобарвності та красі:  багатогранну культуру у різні історичні періоди,  народні традиції, природу, сучасні міста та стародавні села, людей.  Символічним є те що усі художники представляли різні регіони країни — Схід, Захід та Центральну Україну, але об’єднані любов’ю до своєї Батківщини – України, яка продовжує бути джерелом натхнення та творчості. 

Михайло Озерний — заслужений художник України, лауреат премії Тараса  Шевченка, родом з Сумщини. У своїх творах художник дотримується реалістичного стилю.

Владислав Дайновський — родом з Литви але має тісні родинні зв’язки з Україною та представляв на виставці місто Житомир. Владислав працює у стилі імпресіонізму, також займається скульптурою.

Тетяна Царик — народилася у Чернівцях. Художниця розвинула свій унікальний стиль живопису, який поєднує реалізм та імпресіонізм. Тетяна також займається керамікою та графікою.

Ольга Дука — з Києва. У роботах художниці зазвичай присутні елементи готики, але для цієї виставки Ольга підготувала акварелі у більш реалістичному стилі, який є притаманним українській школі мистецтв. Ольга також створює ткацькі художні вироби.

Андрій Озерний — з міста Миколаїв. Андрій художник-абстракціоніст та прихильник усіх видів сучасного мистецтва. Крім живопису, Андрій також спеціалізується на виготовленні керамічних виробів.

Андрій Трушкевич  — родом з Івано­-Франківська. Андрій має свій специфічний стиль,  який більш схожий до постімпресіонізму. Художник також вибиває на камінні та займається аплікаціями зі шкіри.

Валентина Прийомська  — з Волині, виконує роботи у реалістичному стилі, а також займається вишиванням.

Як зазначає сайт Посольства України в Ірландії, цей мистецький захід викликав значне зацікавлення публіки:  “У церемонії відкриття виставки взяли участь представники парламенту, МЗС Ірландії, дипкорпусу, ірландської громадськості та української діаспори в Ірландії. Відкриваючи захід, керівник представництва ЄС в Ірландії Б.Нолан наголосила на підтримці ЄС України, підкреслила активну динаміку відносин між Україною та ЄС, висловивши сподівання що Угоди про асоціацію Україна­ЄС буде підписана вже ближчим часом. Посол України С.Рева зазначив, що відкриття виставки, присвяченої Україні, у Будинку ЄС у Дубліні є доволі символічним: з одного боку, це ще раз підтверджує, що Україна історично, культурно і духовно належить до європейської сім’ї націй, з іншого – це є проявом солідарності і підтримки України у складний для неї час, коли українська нація виборює своє право на європейське майбутнє і протистоїть російській військовій агресії.”

Особлива подяка спонсорам заходу Віктору Кравчишину та Олегу Шевчуку, власникам компанії Mercury Food Distribution ltd.

Леся Холявинська, Дублін для АУРІ

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s