Ринок нерухомості Ірландії

У своїй статті для Irish Independent, Колум Келпі та Пол Меліа зазначають, що на бажаючих купити в Ірландії  нерухомість очікує близько 4­-х років дефіциту житла, доти поки  не буде побудована необхідна кількість будинків, яка  покриє попит. Величезна нестача приватного житла сталася із-за стрімкого стрибка цін: так за останній рік, ціни на нерухомість виросли на 25 відсотків.

Керівник банку AIB, Девід Даффі попереджує, що потрібно кілька років, щоб ринок житла в Ірландії прийшов до нормального стану. Компанія Irish Water повідомляє, що зараз не вистачає інфраструктури для швидкої побудови житла, а саме споруд для очищення та  постачання питної води. Це означає, що у деяких місцях, де необхідно терміново побудувати житло, зробити це швидко буде неможливо, навіть за наявності будівельників готових негайно приступити до роботи.

Прем’єр ­міністр Ірландії Енда Кені заявляє, що на данний момент ціни на житло не перевищують його реальної вартіості, але признав, що ціни будуть продовжувати зростати ще біля 2­-х років, до того часу  поки пропозиція зрівняється з попитом. У той самий час, голова AIB банку Девід Даффі попереджує, що зростання цін може бути і протягом тривалішого періоду, від 3­-х до 4-­х років.

Біля 6200 одиниць житла необхідно побудувати у районах, в яких відсутня інфраструктура  для очищення та постачання питної води. Приблизний попит на житло у Дубліні складає біля 10 000 будинків на рік. Нещодавній різкий стрибок цін допоміг тим, хто мав негативний капітал, але створив проблеми молодим сім’ям, які намагаються знайти придатне для своїх потреб житло.

АІВ банк зараз допомагає будівельним компаніям профінансувати біля 5000 будинків, щоб частково покрити нестачу житла, голова АІВ банку зазначив,  що ринок нерухомості стабілізується і попросив людей не хвилюватися, адже така ситуація в Дубліні склалася тільки тому, що 6 років нічого не будували. Організація NAMA також повідомляє, що збирається побудувати 3000 домівок і профінансувати біля половини потреб на житло протягом 5­-ти років.

Леся Холявинська,  Дублін для АУРІ

У статті використані матеріали опубіковані в Irish Independent 31.07.2014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s